Gitar ve ekipmanları yapımı

yusufekinci
Yeni Kullanıcı
Başlık Yazar

Knc Picks Nedir? Kimdir? Ne iş yapar?

14 May 2018, 16:49

Merhabalar, 

Ismim yusuf, Knc picksi kuralı yaklaşık 5 ay kadar oldu.Odak noktamız tonu özelleştirmeye ilk zincirden yani penadan başlandığında gerçekten bunun büyük fark oluşturabileceğini,pena materyalleri Türe/Tarza göre nasıl şekillenebileceği konusu üzerine daha çok. 15 farklı ağaçtan,sedeften,kemikten ve boynuzdan penalar yapmaktayız. Çok fazla ünlü isim zaten şuanda da kullanmakta penalarımızı. Herhangi bir soru var ise lütfen alta yorum olarak yazınız.

Teşekkürler.

Yusuf Ekinci

Kullanıcı avatarı
Blindeath
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Knc Picks Nedir? Kimdir? Ne iş yapar?

14 May 2018, 17:46

Kemikten olan penanı gayet severek kullanıyorum. Tepkisi gayet keskin ve elde hissi doğal. Denemesi için verdiğim arkadaşlarım bile ilk seferde alışmakta zorluk çekmediler ve beğendiler.

Ağaç olan pena bana tepki olarak daha yumuşak geldi ve hassas. Akustik gitar ya da temiz arpej tarzı yerler için daha iyi gideceğini düşünüyorum..

Umarım daha fazla büyütürsün bu işi :)

yusufekinci
Yeni Kullanıcı
Başlık Yazar

14 May 2018, 21:22

Kemikten olan penanı gayet severek kullanıyorum. Tepkisi gayet keskin ve elde hissi doğal. Denemesi için verdiğim arkadaşlarım bile ilk seferde alışmakta zorluk çekmediler ve beğendiler.

Ağaç olan pena bana tepki olarak daha yumuşak geldi ve hassas. Akustik gitar ya da temiz arpej tarzı yerler için daha iyi gideceğini düşünüyorum..

Umarım büyütür ve izmire taşırım amin. :)

Kullanıcı avatarı
Blindeath
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

14 May 2018, 21:30

Umarım büyütür ve izmire taşırım amin. :)
İzmir güzeldir tabi, bekleriz :D Dana CNCsi, Atölyesi, Alet edevatı :lol: :twisted:

Kullanıcı avatarı
dingdongdaddy
Site Admin

17 May 2018, 10:16

Selam Yusuf..

Eline sağlık, severek kullanıyorum penalarını..
Denediklerim için yorum yapayım;
- Ağaç penalar: genelde kullanımı rahat ve yumuşak tonlu penalar, bas ve midleri daha çok vurguluyor gibiler, istisnaları var
- Abanoz: istisna ağaçlardan, tonu oldukça parlak ve keskin.. ağaç grubundaki favorim
- Boynuz ve kemik: bana birbirine yakın karakterli geldi, abanoza denk hatta biraz daha parlak, boynuzu biraz daha çok seviyorum ikisi arasında
- Sedef: açık ara favorim.. hem keskin ve parlak bir tonu var, hem de cs pedalı bağlamışçasına hatta ondan daha belirgin bir attack'i var..
- Coconut: bu da entersan bir pena.. amfiden midleri kısmaya çalışmak yerine direk bu penayı kullanabilirsiniz.. metallica'cılar bir düşünmeli bence..

Overall: efsane.. ellerine sağlık.. artık tortex vb penalarla ilişkim kalıcı olarak sona erdi ((:

Kullanıcı avatarı
O 2
Kayıtlı Kullanıcı

17 May 2018, 17:30

Ben şahsen kullanmıyorum( :P), ama etkisi konusunda hemfikirim.

Soru da sorayım
Başka malzemelerle ürün gamını genişletmeyi düşünüyor musunuz?
Ağaç penalarda üretim tek parça levhadan çoklu kesmek şeklinde mi yoksa artık diye tabir ettiğimiz parça malzemelerden mi üretiliyor?

Kullanıcı avatarı
Snatchfire
Yeni Kullanıcı

22 Haz 2018, 17:13

An itibariyle iletişime geçtim. Sabırsızlıkla beklemedeyim

Kullanıcı avatarı
Snatchfire
Yeni Kullanıcı

05 Tem 2018, 21:45