Gitar ve ekipmanları yapımı

Kullanıcı avatarı
O 2
Kayıtlı Kullanıcı
Başlık Yazar

Akort Uygulamaları (Android)

05 Tem 2017, 17:14

Resim

PitchLab Guitar Tuner

Oldukça başarılı bulduğum, kullanımı kolay bir uygulama. Banjo'dan gitara, lap gitardan kemana geniş bir akord desteği var fakat diğer enstrumanlar için cüzi bir ücretle satın almanız gerekiyor. Hangi telin hangi nota olduğunu dahi bilmenize gerek yok. Görsel olarak da iyi sayılır, zevke göre birkaç tane ekranı mevcut. Kaydırarak değiştirebiliyorsunuz. Ücretsiz versiyonu olan LITE sürümünün android için olanını buradan, ios versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Resim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resim

BOSS Tuner:

Pedal firması BOSS'un ücretsiz sunduğu akort uygulaması. Görsel olarak TU-3'e benziyor. Ekranda sadece nota ve oktav olarak, pedaldaki gibi bilgi alabiliyorsunuz. Sinir bozucu reklam barındırmıyor fakat aşağıda küçük bir sayaç, BOSS ürünlerinin linklerini göstermekte. Android sürümünü buradan, ios sürümünü ise buradan indirebilirsiniz.
Resim

Kullanıcı avatarı
Blindeath
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Akort Uygulamaları (Android)

05 Tem 2017, 18:09

Birkaç sefer boss'un uygulamasını kullanmak zorunda kaldım, güzel çalıştığını söyleyebilirim :)

Kullanıcı avatarı
O 2
Kayıtlı Kullanıcı
Başlık Yazar

05 Tem 2017, 20:58

ben boss'u sırf tasarımını sevdiğim için tutuyorum Resim
yoksa diğeri daha kullanışlı bence Resim

Kullanıcı avatarı
BlackFriday666
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

06 Tem 2017, 18:40

Telefonumda 2 yıldır yüklü olan uygulama, başlarda haftalarca prosesörden vs akort etmediğimi farkettim gitarlarımı ancak zamanla D akort düzeninde şarkılar yazmaya başlayınca gitarların yarısını D düzenine çektiğimden ve uygulamada bu durumun ücretli olmasından dolayı alternatif arar oldum. Yine de öneririm, tutarlı, yormayan, basit ama zarif bir arayüze sahip başka bir android uygulaması.

GuitarTuna:
https://play.google.com/store/apps/deta ... tuna&hl=tr

Kullanıcı avatarı
O 2
Kayıtlı Kullanıcı
Başlık Yazar

28 Oca 2019, 21:14

Pitchlab android uygulama mağazasından kaldırılmış. Yeni telefona indiremedim ama neyseki apk'sını yedeklemiştim.
Gitti 2.5 tl Resim