Gitar ve ekipmanları yapımı

 
Kullanıcı avatarı
hackeiommi
Kayıtlı Kullanıcı
Başlık Yazar
Mesajlar: 134
Kayıt: 19 Ara 2016, 17:15

Üye Olma ve Üyelik Türleri

31 Oca 2017, 18:59

 
Forumumuza üye olmak için iki yol var. Birisi doğrudan kayıt olmak, diğeri ise bir üyemizin sizi tavsiye etmesi ile alabileceğiniz üyelik. Bir üyemizin referansı ile forumumuza kayıt olmanız durumu size küçük de olsa bir avantaj yaratacaktır. Ama her iki durumda da gözümüz üzerinizde olacaktır.
 
Forumumuzda çeşitli üyelik statüleri de bulunacaktır. Foruma ilk kayıt olduğunuzda normal “Üye” statüsü kazanacaksınız. Bu seviyede mesaj girmeniz, başlık açmanız mümkündür. Fakat Alım Satım ilanı açmanız mümkün olmayacaktır.
 
Foruma bulunacağınız belli bir katkının ardından “Düzenli Kullanıcı” statüsüne geçeceksiniz. Bu seviyede Alım Satım bölümünde de ilan açabileceksiniz. Yapacağınız katkı birkaç mesaj ile de mümkün olabilir, yüz mesaj ile de. Bu konuda mesaj sayısı gibi bir kıstas olmayacaktır.
 
Zamanla, foruma katkınıza göre “Katılımcı Üye” veya “Premium Üye” gibi bir statüye yükseleceksiniz.  Bu unvan kolayca verilen bir unvan olmadığı için, bazı konularda tolerans kazanmanız mümkün olacaktır. En azından bazı toplumsal ve insani sınırları zorlamadığınız sürece, alacağınız cezalar daha hafif olacaktır. Zira foruma emeği geçen hiçbir üyeyi, çok uç durumlar söz konusu olmadıkça emeğini göz ardı etmek, kaybetmek istemeyiz.
 
Bir de “Okuyucu Üye” statümüz söz konusu olacaktır. Ki aslında bir ön ceza statüsüdür. Çok uç bir kabahat söz konusu olmaması durumunda, forumdan uzaklaştırılma yerine verilen bir uyarı cezasıdır aslında. Bu statü boyunca foruma, başlıklara ulaşımınız engellenmeyecek, ancak süre boyunca başlık açamayacak, mesaj giremeyeceksiniz. Durumun tekrarında bu cezanın yerini uzaklaştırma cezası alacaktır.
 
Gitar Mühendisi Yönetimi